+38 095 792 89 75




ЕМОЦІЙНЕ ВИГОРЯННЯ - феномен XXI століття

Illustration

Емоційне вигоряння – виснаження та перевтома, яка з часом накопичується, набирає обертів, і в результаті заводить людину у стан апатії.
Як розпізнати емоційне вигорання?● Почуття виснаження або втоми, зокрема порушення сну та проблеми із концентрацією уваги, неуважність, забудькуватість.● Негативні відчуття відносно речей, які раніше доставляли задоволення, а також роботи та навчання, відсутність мотивації, негативне сприйняття реальності.● Зниження ефективності, сумніви у власних здібностях.● Апатія, дратівливість, небажання спілкуватися із людьми.● Бажання «зникнути», щоб ніхто вас не чіпав деякий час.● Безсоння і втома, яка з’являється одразу після пробудження.● Занепокоєння і напруженість.

Якщо ви впізнали себе хоча б за декількома ознаками, то пропонуємо пройти тест на визначення рівня емоційного вигоряння. Тест складається з 22 тверджень. Оценіть кожне твердження наскільки воно вас описує. ТЕСТ К.МАСЛАЧ

Тест на емоційне вигорання

Питання 1

Я відчуваю себе емоційно спустошеним.

Питання 2

Після роботи я відчуваю себе як «вичавлений лимон».

Питання 3

Вранці я відчуваю втому і небажання йти на роботу.

Питання 4

Я добре розумію, що відчувають мої підлеглі і колеги, і намагаюся враховувати це в інтересах справи.

Питання 5

Я відчуваю, що спілкуюся з деякими підлеглими і колегами як з предметами (без теплоти і прихильності до них).

Питання 6

Після роботи на деякий час хочеться усамітнитися від усіх і всього.

Питання 7

Я вмію знаходити правильне рішення в конфліктних ситуаціях, що виникають при спілкуванні з колегами.

Питання 8

Я відчуваю пригніченість і апатію.

Питання 9

Я впевнений, що моя робота потрібна людям.

Питання 10

Останнім часом я став більш «черствим» щодо тих, з ким працюю.

Питання 11

Я помічаю, що моя робота робить жорстоким мене.

Питання 12

У мене багато планів на майбутнє, і я вірю в їх здійснення.

Питання 13

Моя робота ще більше мене розчаровує.

Питання 14

Мені здається, що я занадто багато працюю.

Питання 15

Буває, що мені дійсно байдуже те, що відбувається з деякими моїми підлеглими і колегами.

Питання 16

Мені хочеться усамітнитися і відпочити від усього і всіх.

Питання 17

Я легко можу створити атмосферу доброзичливості та співпраці в колективі.

Питання 18

Під час роботи я відчуваю приємне пожвавлення.

Питання 19

Завдяки своїй роботі я вже зробив у житті багато дійсно цінного.

Питання 20

Я відчуваю байдужість і втрату інтересу до того, що радувало мене в моїй роботі.

Питання 21

На роботі я спокійно справляюся з емоційними проблемами.

Питання 22

Останнім часом мені здається, що колеги і підлеглі все частіше перекладають на мене вантаж своїх проблем і обов’язків.

ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ?
Якщо ви помітили в себе декілька або усі ознаки емоційного вигорання або результати проходження тесту визначили, що у вас високий рівень вигоряння - це є важливім дзвіночком щодо вашого графіку життя. Отже, як зарадити собі та за допомогою чого можна побороти емоційне вигорання?
● Перерва та відпочинок. Перерва потрібна усім, навіть, якщо ви не бачите свого життя без щоденного виконання певної задачі. Навіть, якщо зараз здається, що ви наповнені силами та енергією. Однак потрібно спробувати виділити декілька днів для відпочинку. ● Розслаблення та піклування про себе. Відволікання від суєти за допомогою читання, медитації, улюбленої музики. Потрібно навчитись відновлювати сили.● Достатня кількість сну. Відновіть режим: 7-8 годин сну, бажано в один той самий час● Фізична активність. Особливо, якщо у вас сидяча офісна робота перед монітором, тіло потребує хоча б мінімальної активності.● Зверніться до спеціаліста. Це допоможе знайти причини, що лежать в основі нашого емоційного вигорання та подолати їх.

Психологічна підтримка для людей, які переживають вигоряння від фахівців центру DESIRE передбачає:

● Індивідуальні консультації психологів.● Проведення груп підтримки "Перезевантаженння". Групова терапія – це ефективний спосіб подолання емоційного виснаження, адже в такому форматі учасники можуть ділитися досвідом, отримувати підтримку однодумців та знаходити нові стратегії для відновлення. Переваги групових сесій включають зменшення відчуття ізоляції, розвитку емоційної підтримки, а також можливість навчитися корисним технікам стрес-менеджменту від інших учасників. Групова терапія дає відчуття безпеки та допомагає побачити ситуацію з різних точок зору, що значно прискорює процес одужання. 4 зустрічі - один раз на 2 тижні у сопроводі лагідних та досвідчених фахівців.● Проведенння тренінгу "Профілактика професійного вигоряння". Тренінг триває один день, розрахований на психопрофілактику психічного здоров'я, розвиток самоусвідомлення, соморефлексії, самоаналізу, як необхідних складових гарного самопочуття. В ході тренінгу відбувається інформування про феномен "професійного вигоряння", його причини та наслідки. Разом з тренерами визначаються шляхи профілактики та подолання професійного вигоряння. Відбувається збагачення компетентності з данного питання та оволодіння антистресовими техніками. Тренінг розраховано на групу до 25 осіб. Тривалість 7-8 годин. Тренінг під ключ - корисна альтернатива корпоративу.
Ведучі груп підтримки та тренінгу: психотерапевт Ольга Соболєва та психолог Анастасія Думна.

Made with