Мікрофлірт Хоч мале, та завзяте! Що за новий тренд "мікрофлірт"?
Мікрофлірт (micro-flirting) - менш очевидний різновид флірту. У ньому не так багато нав'язливості та більше місця для домислів. Це той самий флірт, але менш інтенсивний. Мікрофлірт допомагає створювати комфортну атмосферу, не порушуючи чужих кордонів. Його навіть назвали новим дейтинговим трендом у 2024 році.
Якщо флірт схожий на цілеспрямовані торкання, його мікрособрат — на погладжування і промацування грунту. Флірт зазвичай не розкриває свою симпатію, діючи м'яко і не дуже явно.
Іноді мікрофлірт - затравка для більшого флірту, а часом - повноцінний і єдино можливий спосіб спілкування з об'єктом бажання. Наприклад, коли ви перебуваєте в середовищі, де відкрито фліртувати не ок. На роботі, навчанні, серед друзів.
Що може вважати мікрофліртом?
● Зоровий контакт. Часті погляди прямо в очі (не як стрімкий сталкер) і обміни поглядами.● Відкритість. Щире бажання розпитувати про почуття, розповідати про свої. Ділитись думками з різних питань. ● Увага. Бути уважним до всього, що діється з людиною. Активно та включено її слухати.● Компліменти. Робити невеликі компліменти про зміни та глибокі, вдумливі про переваги та родзинки. ● Мова тіла. Прагнути більше торкатися людини, намагатися бути ближчою у просторі. Наприклад, сідати за обідом лише поряд або підпускати людину до себе ближче, ніж інших.● Грайливість. Бажання невинно подразнювати людину, разом жартувати та сміятися.
Кому і коли мікрофлірт допомагає?
Мікрофлірт - чудовий спосіб загравання для всіх тривожних. Те, що він схожий на неромантичні прояви інтересу, грає тому хто фліртує на руку.
Мікрофлірт - справжня подушка безпеки для інтровертів, соціально незручних людей і тих, хто тільки починає свій шлях у мистецтві флірту. Уявіть, що мікрофлірт - це азбука.
Ще мікрофлірт поважає чужі кордони: можна виразити симпатію до людини дуже делікатно. Маленькими кроками злегка промацати ґрунт і чужий інтерес.
Маленький флірт можна використовувати в відносинах, що вже зав'язалися: якщо придивитися, парочки зазвичай так і роблять.
Які можуть бути недоліки мікрофлірту?
● Мікрофліртуючий може опинитися в незручній ситуації: йому здається, що він всіляко натякає на симпатію, а об'єкт бажання може про це навіть не здогадуватися. Людина навіть може відчути себе знехтуваною: «Я стільки на неї дивлюся, а вона все не зверне на мене увагу! Напевно, зі мною щось не так». ● Схожість мікрофлірту зі звичайним спілкуванням плутає людину, з якою фліртують. З одного боку, його важко розглянути та впізнати. З іншого боку, звичайні дії можуть зчитуватися як мікрофлірт. Об'єкт флірту ловить на собі погляди, помічає інтерес, але не знає, як їх трактувати. Тепер вже він у невигідній ситуації: прояснення стосунків потребує сил. Ніхто не хочеться здаватися хлопчиком, який кричить слово «флірт» на кожне відлуння чужої уваги. Але й залишатися некмітливим неприємно. ● Мікрофліртуючий може трохи газлайтити об'єк симпатії: він фліртує, але, не отримуючи почуттів у відповідь, заперечує свої дії і каже, що тому здалося. ● Якщо ви вже зустрічаєтеся, ваш партнер може вважати ваше гарне ставлення до когось фліртом і почуватися вразливим. Це привід обговорити межі вашої пари та причини ревнощів, недовіри.
Що важливо врахувати, якщо хочеться помікрофліртувати?
● Повага до кордонів іншої людини. Мікрофліртом важко нашкодити, але шанс все ж таки є. Не всім він комфортний, тому, якщо розумієте, що людині неприємні навіть такі маленькі знаки уваги, краще зупинитися. Невзаємна закоханість - неприємний досвід. Але точно не привід завдавати іншій людині болю чи незручності через невиправдані очікування.● Примушувати людину або підводити до чогось за допомогою флірту — погана ідея. Наприклад, фліртувати для отримання будь-яких благ (подарунків, підвищення статусу). Не варто грати на почуттях людини. Все ж таки ми тут зібралися, щоб будувати щось хороше: любов, стосунки, близькість. Будь-який флірт має на увазі активну згоду та готовність обох сторін бути включеними в обмін люб'язностями.● Можливість відмови. Мікрофлірт може стати джерелом непорозуміння: він дуже нейтральний і схожий на звичайні дружні стосунки. Об'єкт флірту може щиро ставитися до фліртуючого як дуже уважного друга. А той вважатиме, що його тримають у френдзоні, і почуватиметься відкинутим. ● Якщо ви маєте намір перейти в романтичне русло, відкритість та чесність – добрий фундамент для початку будь-яких стосунків. Коли будете готові та дозволить ситуація, уточніть у об'єкту флірту про його романтичний статус та плани.● Флірт повинен відповідати обстановці та не завдавати дискомфорту спостерігачам. Це те, що стосується вас двох.
Зважайте на ситуацію, в якій ви знаходитесь. Вечірка та офіс сильно відрізняються. Ви краще знаєте свої ролі та усвідомлюєте можливі наслідки для кар'єри чи дружби. Наприклад, в університеті мікрофлірт між студентами — часта практика. А ось важкі погляди з боку викладача можуть викликати запитання. У зв'язку з «викладачем — студентом» є дисбаланс влади: навіть легкий флірт може відчуватися як примус до зв'язку.
Бажаємо успіхів! Фліртуйте на здоров'я!